Systemy Dryvit obecne są na polskim rynku od 1970 roku. Polska jest strategicznym centrum rozwoju firmy w Europie. Działająca od 1997 roku fabryka w Radziejowicach dostarcza materiały Dryvit odbiorcom na zachodzie i wschodzie kontynentu, jak również w Azji.

 

Ciepło i kolorowo – systemy ociepleń i elewacje Dryvit

Technologia Dryvit to synonim nowoczesnych systemów ociepleń i materiałów elewacyjnych. Dystrybucja produktów Dryvit w autoryzowanej sieci rozpoczęła się w Polsce w 1991 r. W krótkim czasie materiały amerykańskiego producenta pojawiły się na budowach w całym kraju, a następnie weszły na rynki w Europie Środkowej i Wschodniej. W ciągu 15 lat w Polsce położono 11 milionów metrów kwadratowych materiałów elewacyjnych Dryvit. Taka ilość wystarczyłaby na pokrycie powierzchni wszystkich budynków w Poznaniu.

Systemy Dryvit mają najdłuższą na polskim rynku tradycję w branży ociepleń. Technologię Dryvit zastosowano po raz pierwszy w 1970 roku na fasadzie budynku przy ul. Przy Agorze 27 w Warszawie. W roku 2000 Instytut Techniki Budowlanej stwierdził w swojej ekspertyzie, że nadal spełnione są podstawowe funkcje techniczne ocieplenia.

W ofercie firmy znajdują się m.in. pierwszy w Polsce akrylowy system ociepleń Dryvit Outsulation oraz opracowany w Polsce system na wełnie mineralnej Dryvit Roxsulation. W palecie produktów wyróżniają się tynk Ameristone, mający wygląd granitu, oraz różnokolorowe powłoki elewacyjne Ultra-Tex, przypominające wyglądem mur z cegły lub kamienia.